Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

3 zásadních rady, kam investovat peníze na zhodnocení

Napsal admin • Feb 23rd, 2015 • Rubrika: Reklamní články

Každý z vás se v budoucnu může ocitnout v situaci, kdy se ocitne bez práce a bude muset řešit výpadek příjmů. Proto je dobré se v době, kdy máte dostatek peněz, porozhlédnout po možnostech, jak s nimi naložit, aby došlo k jejich zhodnocení. V tomto článku se dozvíte několik zásadních rad, kam investovat výhodně investovat finanční prostředky.

Na jak dlouhou dobu investovat?

Nejprve si položte otázku, jakou zvolit investiční příležitost z hlediska časového horizontu. V tomto směru se dá hovořit o krátkodobých, střednědobých a dlouhodobých investicích. Do první kategorie , která se uskutečňuje na dobu maximálně 1 roku, spadají například termínované vklady či peněžní fondy. Do druhé pak státní dluhopisy, akcie a akciové fondy. Do dlouhodobých investic řadíme důchodové spoření a komodity.

Investice do komodit

Z dlouhodobého hlediska odborníci doporučují vložit peníze například do komodit. Typickým příkladem je takzvané investiční zlato, tedy nejčastěji investiční zlaté slitky. Vzhledem k tomu, že zlato nepodléhá inflaci, jde o investici s minimálními, ba dokonce prakticky nulovými riziky. Míra zhodnocení je závislá na aktuálních cenách komodity na světovém trhu, resp. burze. Zásoby zlata jsou však omezené a do budoucna se tak předpokládá, že může dojít k celkem vysokému zhodnocení. Kromě slitků lze investovat také do mincí. Výhodou je, že výkup zlatých mincí a slitků je v dnešní době velmi jednoduchý, provedete jej například u společnosti Golden Invest Company, a.s.

Zlaté mince

Zlaté mince

Vyplatí se investice do nemovitostí?

Mnozí specialisté hovoří o tom, že je výhodné peníze investovat do nemovitostí. Je to pravda, avšak pouze v případě splnění určitých podmínek. Především si musíte dobře rozmyslet, v jaké lokalitě nemovitost pořídíte. Dále pak také, zda investujete do nové či starší nemovitosti. Nejvýhodnější se jeví pořízení pozemků či realit ve větších městech, v případě bytů či rodinných domů pak vložte své úspory spíše do novostaveb.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.