Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Dobrá investice: ty nejvýhodnější investice

Napsal admin • Nov 2nd, 2012 • Rubrika: Investování

Mezi dobré investice určitě neřadím investice, které nabízejí různé finanční instituce. Zaměříme se pouze na ty nejvýhodnější investice. Jsou to investice, které můžete realizovat samy a nepotřebujete finanční instituce, které na vás chtějí ve finále vydělat a oškubat vás.

Jak dobře investovat peníze?

Hodně lidí v České republice stále věří různým spořícím účtům. Myslí si, že opravdu něco vydělají, ale nepočítají s inflací, takže v reálu přicházejí. V médiích je propagováno spoření, tak lidé spoří. O investicích se často mluví ve smyslu, že jsou riskantní a můžete o všechno přijít. Když začnete s normálním člověkem mluvit o investicích, tak vám také řekne že je to riskantní atd. Prostě to co slyžel v médiích. V dnešní době jsou podle mě investice nutnost, jinak prostě o své peníze budete postupně přicházet. Pro mě jsou nejlepší investice, takové kterou jsou reálné a jsou to tedy reální aktiva. Pokud přinášejí průběžně nějaký ten zisk, tak o to jsou ještě lepší.

Nejvýhodnější investice: jednotlivé možnosti

Místo nějakých dlouhých řečí, pojďme hned vyjmenovat jednotlivé možnosti, do kterých může být výhodné v dnešní době investovat:

  • vlastní firma - jako vůbec nejlepší investici beru vybudovat vlastní firmu. Sice to není ta klasická investice, ale podle mě si vlasním podnikáním můžete peníze zhodnotit opravdu nejlépe. Pokud jste schopni a v podnikání se vám bude dařit, tak zhodnocení peněz vložených do podnikání může být enormí. Pokud vás to navíc bude bavit a budete to brát jako hru, tak úspěch určitě přijde. V dnešní době je také stále více na vzestupu tzv. podnikání přes internet.
  • nákup orné půdy – orná půda je u nás v Česku zatím hodně levná. Je tady o hodně levnější než v ostatních státech Evropské unie, může se tedy počítat s tím, že ceny půjdou postupně nahoru. Jeden hektar můžete koupit i pod 100 000 Kč.  Ale pronájmy jsou v Česku hodně nízké.
  • budoucí stavební pozemky – velké zhodnocení nabízí také nákup pozemků, které by se potencionálně mohly stát stavebními pozemky. Bohužel první informace mají často úředníci, takže to není úplně snadné. Jde to spíše v menších městech a na vesnicích.
  • nákup lesa - mezi dobré investice řadím také nákup lesních pozemků. Zatím je můžete koupit docela levně a do budoucna bude cena dřeva růst. Protože dřeva a lesů je stále méně. Investice spíše pro dlouhodobý horizont.
  • vlastní elektrárna – pořizením vlastní elektrárny získáte prostředek, který vám bude průběžně generovat nějaké měsíční peníze.  Nebo vám může ušetřit za účtech na elektřinu. A nemusí to být jen fotovoltaické elektrárny (ty stejně asi budou pozastaveny), ale je tu možnost větrných elektráren, vodních elektráren, bioplynová stanice a do budoucna přijdou určitě i další možnosti.
  • internetové stránky – v dnešní době internetu jsou velké možnosti jak si vydělat na internetu. Můžete například provozovat webové stránky o vašem koníčku a na tomto webu prodávat různé druhy internetové reklamy. Jde také koupithotový zajetý web, pak budete mít rovnou výdělky. Ale je třeba tomu rozumět, jinak výdělky půjdou postupně dolů.
  • nákup nemovitostí - ideálně takových nemovitostí, které pak můžete výhodně pronajímat. Mohou to být byty (je dobré volit raději malé byty), kanceláře, garáže, různé sklady a haly, kde by mohly sídlit nějaké firmy. V těchto případech vám to bude přinášet pravidelné měsíční zisky. Je však třeba si všechno dobře spočítat, aby se vám to opravdu vyplácelo.
  • investice do firem - můžete také investovat do firem. Vždy získáte třeba určitý podíl na firmě. Zde je důležité investovat zejména do lidí, kteří vám přijdou že jsou schopní a dokážou dobře podnikat. Můžete také odkupovat celé firmy, to zejména v případě že máte dostatek volných peněz pro investice.

Určitě jsem zapoměl na další zajímavé investice, které mohou být výhodné. Proto bych byl rád, když přidáte váš komentář dole pod článkem. Myslím, že by tak postupně mohla vzniknout velmi zajímavá diskuze o investicích mimo finanční instituce. Mě přijde, že se všude píše pouze o investicích přes finanční instituce. Pojďme rozjezt zajímavou diskuzi. Můžeme si vzájemně poradit a obohatit se.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.