Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Investice do zlata

Napsal admin • Jul 28th, 2011 • Rubrika: Investování

Investice do zlata je v poslední době hodně oblíbená. Slouží hlavně k ochraně hodnoty vašeho majetku. V článku se dozvíte více o investicích do zlata.

Investice do zlata – ochrana hodnoty majetku

Investice do zlata se používá hlavně k tomu, aby jste ochránily váš majetek a mění před znehodnocením. Přece jen svět se rychle mění a nevíme co bude zítra. Investice do zlata je používaná jako ochranna před případnými peňežními reformami. V minulosti fungovalo zlato jako platidlo. Cena zlata začíná vždy růst především v obdobích nejistoty a různých krizí. To jsme mohly vidět při hospodářské krizi, když šlo zlato strmě nahoru. Zlato je prostě takový dnešní ostrůvek jistoty.

Jakým způsobem můžeme investovat do zlata ?

Investice do zlata může probíhat různými způsoby. Představíme si hlavní z nich:

  • futures kontrakty - vhodné pouze na krátké investice do zlata.
  • ETF fondy - fondy  zpřostředkovávají nákup fyzického zlata. Existuje celá řad různých ETF fondů.
  • nákup fyzického zlata - vhodné pro konzervativní investory. Je třeba mít, kdy zlata bezpečně uchovávat. Fyzicky  můžete zlata nakoupit v podobě: zlaté cihly, zlaté mince, zlaté šperky bez zdobení.

Kdy se vyplací investice do zlata ?

Zlato roste na své hodnotě hlavně při nejistotě na finančních trzích. Zlato také roste v obdobích vysoké inflace. Vždy je tedy důležitou dobu, kdy budeme investovat do zlata.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.