Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Jak investovat peníze

Napsal admin • Mar 14th, 2012 • Rubrika: Investování

V článku si popíšeme jak investovat peníze. Dáme vám také spoustu tipů na to jak správně investovat své volné peníze. Radíme pouze rady, které vám mohou přinést zajímavé zhodnocení.

Investice je nutnost

Dnešní finanční svět funguje takovým způsobem, že je potřeba své peníze neustále někam investovat. Lidé kteří “spoří” své peníze na spořících účtech, termínovaných vkladech či stavebních spoření o své peníze spíše přicházejí. Peníze jim totiž požířá inflace (inflace je mnohem větší než se běžně říká a uvádí). Je třeba svoje peníze neustále někam investovat a snažit se je v čase dále zhodnotit.

Jak správně investovat peníze: naše tipy

Projděte si naše tipy na to kam v dnešní době investovat své volne peníze:

 • vlastní podnikání - myslím si, že investice do vlastního podnikání, vám může ve finále přinést největší zhodnocení. Ať už se jedná o rozjezd podnikání či rozjezd firmy.
 • dividendové akcie – jsou akcie stabilních firem, které vyplácejí pravidelně dividendu. Dividendy vám také mohou přinášet pravidelné příjmy. Na Pražské burze patří mezi dividendové tituly: ČEZ, Philip Morris, Fortuna a Telefonica O2. Ještě lepší dividendové tituly najdete na zahraničních burzách. Kupujete dividendové akcie firem, které mají dobré postavení na trhu.
 • růstové akcie – můžete si vybrat nějakou firmu, která myslíte že bude růst. A vy tak díky nákupu akcií můžete vydělat na růstu akcií. Je třeba levně nakoupit a poté draze prodat. Lehko se to říká, ale odhady jsou vždy těžké.
 • nemovitosti -  jsou vhodné pouze v případě, že jste ochotni proniknout více do tajů realitního trhu. Musíte nakukupovat výhodné  byty, aby se je vám pak vyplatilo pronajímat. Tady mě trošku odrazují případné problémy s nájemníky.
 • webové projekty - velmi zajímavé zhodnocení vám může přinášet investice do webových projektů. Můžete samy webové projekty rozjíždět nebo zkupovat hotové webové projekty.
 • orná půda – v současné době je podle mě orná půda v Česku hodně pod cenou. Jeden hektar dnes koupíte i pod 100 000 Kč. V Evropské unii jsou ceny o hodně vyšše, takže je velká šance že budou ceny orné půdy hodně růst. Přispívá tomu také fakt, že orné půdy neustále ubývá. Každým dnem se zastavují a betonují další plochy orné půdy. Orná půda je pak také skvělou ochranou před inflací.
 • stavební pozemky – výhodné také může být zkupovat stavební pozemky. Ideálně takové stavební pozemky, které v současnosti nejsou stavebními pozemky. Je však velmi těžké se vůbec dostat k takovým pozemkům.
 • lesní pozemky – výhodnou investicí, může být i investice do lesních pozemků.
 • garáže – ve městech je v panelácích obrovský problém s parkováním a s krádežemi aut. Někteří lidé si tak raději pronajmou garáž aby měly jistotu. Je tedy třeba levně sehnat garáž a poté jí budete pronajímat za pravidelný měsíční poplatek.
 • poskytování investic - můžete poskytovat peníze rozjíždějicím podnikatelům, za určité procento ze zisku.  Podobně jako to můžete vidět třeba v pořadku České televize Den D.
 • automaty na různé zboží - můžete zakoupit automaty na různé zboží. Dnes už můžete využít správu od různých společností, takže to může být téměř zcela bez práce. Trh je však v této oblasti podle mě hodně nasycen.
 • domény - registrace nebo nákup domén a jejich následný prodej. V dnešní době je dobré se zaměřovat zejména na nové trendy, které přicházejí. Ty starší témata jsou prostě už dosti vybraná.

Byl bych velmi rád, když dole v diskuzi pod článkem vznikne diskuze ohledně jednotlivých investic. Budu rád když přidáte i další vaše tipy na investice.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.