Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Jak řešit dluhy

Napsal admin • Jan 19th, 2015 • Rubrika: Reklamní články

Mít dluhy, to jistě není nic příjemného. Pokud je máte, musíte se o ně starat, protože pokud byste je ignorovali, mohli byste se lehce dostat do vážných problémů. V tomto článku se dozvíte, jak je možné dluhy řešit i to, jaké chování je nežádoucí a mohlo by vás dovézt do opravdu vážných problémů.

Vždy je třeba jednat!

Dluhy můžete získat několika způsoby. Nezáleží na tom, od koho jste si půjčku vzali, ale na tom, jak se celé k věci postavíte. Nikdy nepřinese nic dobrého, pokud se před závazky budete skrývat. Tím si koledujete o problémy s vymahači či exekutorskými firmami. Pokud si půjčku berete, nejdříve si tedy dobře spočítejte, jestli budete schopni řádně splácet. Počítejte s tím, že se může stát cokoliv. Můžete například nečekaně dostat výpověď ve zkušební době a velký problém může být na světě.

Nechte si pomoci

Jestliže máte se splátkami problémy, rozhodně o tom vašeho věřitele musíte informovat. Vždy je to ta nejlepší varianta. Domluvit se totiž můžete na odkladu splátky, nebo dobrým řešením je také nový splátkový kalendář. Vždy se řešení najde! Jestliže potřebujete peníze na splátky, zkuste například prodat některé vaše věci, které už nepotřebujete. Rozhodně ale nedělejte tu chybu, že budete splácet půjčku půjčkou! Toto může vést velmi rychle ještě k větším problémům, protože budete splácet ještě více, než jste museli doposud. Výhodným řešením může být tzv. konsolidace půjček. Ta se vyplatí v případě, máte-li několik půjček u různých věřitelů. Konsolidací se může snížit celková měsíční splátka. Po této možnosti se zeptejte ve více bankách, nabízejí totiž různé podmínky.

Zjistěte si vše!

Pamatujte si, že o některých dluzích nemusíte ani vědět, je proto dobré si projít online seznam dlužníků a zjistit si, jestli v něm náhodou nefiguruje i vaše jméno. U podnikatelů je dobré si projít seznam insolvenčních řízení.admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.