Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Jak spravovat a zhodnocovat rodinné finance?

Napsal admin • Oct 31st, 2013 • Rubrika: Ostatní

Zaměříme se na to jak spravovat rodinné finance a jak výhodně zhodnocovat rodinné finance, aby nám vynášely co nejvyšší úroky.

Rodinný finanční plán

Na samém začátku řešeí rodinných financí je potřeba udělat si rodinný finanční plán. Finanční plán můžeme psát na papír nebo přímo na počítači do Excelu. Na jednu stranu budeme vypisovat naše měsíční příjmy. Tedy například manžel plat, manželeka plat, přídavky na děti atd. Vždy pěkně po jednotlivých položkách. Nakonec jednotlivé položky u příjmů sečtete a máte hned celkové příjmy. A teď je třeba sepsat ještě měsíční výdaje. U výdajů to občas potřebuje delší sledování. Roční výdaje je třeba přepočítat na měsíční. Výdaje rozepisujte opět po jednotlivých položkách. Tedy potraviny, oblečení, auto, kosmetika, škola, atd. Nakonec sečtete výdajové položky a máme celkové výdaje. Teď odečteme od celkových příjmů celkový výdaje a hned vidíme, koilik nám měsíčně zbývá peněz nebo naopak kolik ná měsíční chybí peněz. Hlavní je, že už máme přehled o své finanční situaci.

Jak dále spravovat rodinné finance?

Pokud nám v rodinném finančním plánu vyšlo, že nám peníze měsíčně zbývají, tak můžeme přemýšlet o tom, jak je budete efektivně zhodnocovat. Pokud jsme však v měsíční bilanci v mínusu, tak je třeba začít šetřit na výdajích, nebo zvýšit stávajicí měsíční příjmy. Není prostě možná žít na dluh, je potřeba aby jsme měly přebytkový rozpočet, nebo alespoň vyrovnaný rozpočet. Říká se, že ušetřit 10 procent jde úplně vždy.

Jak zhodnocovat rodinné peníze?

Peníze, které nám zbývají je dobře nějak zhodnocovat. Určitě je nenechávejte na běžném bankovním účtu, kde je takřka nulový úrok. Určitě je dobré mít založený spořící účet. Spořící účet používejte jako takovou základnu pro spoření. Mezi další možné možnosti pro spoření financí patří: stavební spoření, termínované vklady.

Část rodinných financí by se mělo investovat?

V dnešní době je opravdu vysoká inflace a tak se úspory částečně znehodnocují. Určitě by jsme měly tedy část peněz vhodně investovat. Investice nám mohou přinést mnohem zajímavější výnosy. A pod pojmem investování si nepředstavujte nakupování akcií na burze. Raději si přečtěte náš předchozí článek jak investovat peníze. Najdete tam tipy na jednotlivé zajímavé investice.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.