Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Jak vyjít s penězi

Napsal admin • Nov 7th, 2013 • Rubrika: Šetření

Spousta lidí má problém, že nemohou vůbec vyjít s penězi. Poradíme vám jak vyjít s penězi. Přečtěte si naše rady a typy.

Rozpočítejte si peníze na celý měsíc

Máte určitý měsíční příjem, tento příjem si rozpočítejte na jednotlivé dny. Tedy vezmete vaše příjmy děleno počtem dnů v měsíců (například 30). Vyjde vám tak částka, kterou můžete maximálně denně utratit, aby jste pak vyšly přes celý měsíc. Doporučuji nepočítat cleý příjem, ale 10 procent z příjmů poslat na nějaké spoření, třeba spořící účet.

Využijte obálkovou metodu

Každý den si dáte do obálky peníze, které můžete ten den utratit. Když ten den utratíte méně, tak tam peníze necháte a dáte tam peníze na další den. Můžete to jen také třeba v týdenní periodě. Ale pro začátek je to určitě lepší dělat takto na denní bázi. Jde o to, aby jste se naučily vyjít s penězi během celého měsíce.

Nekupujte nesmysly

Hodně lidí také nakupuje různé nesmysly a pak se díví, že nemohou vyjít s penězi. Je třeba tedy důležité kupovat jen to, co opravdu potřebujeme. Nenechat si vnutit různé výrobky či zboží. Které vlastně vůbec nepotřebujeme a bohatě se bez nich obejdeme.

Snahy o úsporu v jednotlivých oblastech

Můžete se také snažit o úsporu v jednotlivých oblastech. Můžete si například najít levnějšího poskytovale plynu či dodavatele elektřiny. Stejně tak můžete ušetřit třeba na povinném ručení. Říká se, že v každé oblasti jde ušetřit alespoň 10 procent. Takže celkově vám to pak může ušetřit velmi pěknou částku.Štítky: , , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.