Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Jak zhodnocovat rodinné finance

Napsal admin • Jul 11th, 2013 • Rubrika: Spoření

Zaměříme se na to, jak v dnešní době efektivně zhodnocovat rodinné finance. Řekneme si jednotlivé prostředky, které k tomu můžete použít.

Rodinné finance a finanční rezerva

Každá rodina by si měla tvořit určitou finanční rezevu. Mělo by platit, že nikdy neutratíte všechny své měsíční příjmy, ale alespoň část z příjmů ušetříte. Říká se, že by to mělo být alespoň 10 procent. Našetřené peníze by jsme měly pak dále zhodnocovat, aby nepřicházely o svoji hodnotu. Níže si tedy představíme jednotlivé možnosti pro zhodnocování rodinných financí.

Spořící účet – základní pro spoření

Spořící účet je ideální pro vytvoření základny pro rodinné spoření. To může nabídnout spořák díky tomu, že jsou tam takové podmínky, že je možné peníze ze spořícího účtu kdykoliv vybrat. I z toho důvodu je pak ideální základnou pro spoření peněz. Z běžného účtu si můžete i nastavit trvalý příkaz, aby se každý měsíc nějaké peníze posílaly na spořící účet.

Stavební spoření

Rodina má více členů, takže je možné mít založené více stavebních spoření. V současné době jsou podmínky takové, že se ročně vyplatí na stavebko poslat maximálně 20 000 Kč a za to dostanete od státu roční státní podporu ve výši 2000 Kč. Zvláště pokud máte stavebka již založená, tak se takové spoření vyplatí.

Termínované vklady

U termínovaného vkladu je vždy určitý úvazek. Uvážete se tedy třeba na 1 rok nebo 2 roky, že nebudete moci peníze vybírat a výměnou za to, vám finanční instituace nabídne vyšší roční výnos. U termínovaných vkladů je však třeba vždy počítat s tou vázací dobou. Dávat tam tedy takové peníze, které víte že nebudete potřebovat během toho období.

Investice

Alespoň nějaká část vašich peněz by měla být určená také na investice. A nemáme na mysli pouze investování do akcií. Investování vám může přinést o hodně vyšší výnosy, než předchozí uváděné možnosti. V článku do čeho investovat, jsme popisovaly jednotlivé možnosti do čeho je možné v dnešní době investovat.Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.