Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Je dobrá investice do stříbra?

Napsal admin • Dec 18th, 2014 • Rubrika: Reklamní články

V okamžiku, kdy se rozhodnete někam investovat své peníze, je dobré si nejprve ujasnit, proč vlastně investici provádíte, za jakým účelem. Dále je nezbytné vědět, jaké investiční možnosti máte, respektive do čeho pro vás bude nejvýhodnější investovat. Jedním ze zajímavých způsobů investic je nákup stříbra. Prodejci vás jistě budou přesvědčovat, že právě stříbro je tou nejlepší volbou. Jak je tomu ale doopravdy?

Co je a není investiční stříbro

Především je nutné oddělit stříbro ve formě šperků a jiných předmětů o toho, kterému se nazývá investiční stříbro. To je, podobně jako investiční zlato, jasně definováno. Jde o komoditu, která musí splňovat určité zákonné parametry a je přímo určeno k investičním účelům. Prodává a nakupuje se ve formě stříbrných slitků, případně lze rovněž pořídit také stříbrné mince, které často slouží také jako upomínkový předmět.

Stříbrná mince

Stříbrná mince

Kdy se investice do stříbra vyplatí

Investice do stříbra se vám vyplatí zejména v určitých situacích. Především tehdy, chcete-li do budoucna uchovat hodnotu svých peněz, které jste do něj vložili. Stříbro je stejně jako investiční zlato komoditou, která má minimální výkyvy v cenách. Neovlivňuje jej inflace ani další faktory, které mohou znehodnocovat peníze.

Jak lze stříbro zakoupit

Investici do stříbra provedete jednoduše. Dnes už jsou na internetu obchody, které jej nabízejí k prodeji online, podobně jako když si kupujete nové oblečení či spotřební zboží. Příkladem budiž e-shop Golden-invest.cz. Tento internetový obchod má v nabídce jak stříbrné a zlaté mince, tak i slitky, včetně těch, které mají vyšší pořizovací hodnotu.

U investice do stříbra nečekejte, že peníze zhodnotíte o desítky, ba stovky procent. Pokud vám jde o tohle, musíte zvolit jiný typ investic, například do cenných papírů či akcií. V tom případě si ale uvědomte, že více riskujete a může se stát, že o své peníze či jejich značnou část rychle přijdete.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.