Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Kam s penězi aneb kam vložit peníze

Napsal admin • Apr 26th, 2013 • Rubrika: Spoření

Lidé, kteří mají našetřené úspory se ptají kam s penězi aneb kam mají vložit své peníze. V článku si řekneme možnosti pro běžné fyzické osoby.

Spořící účet

Spořící účet bych bral spíše jako určitou základnu pro vaše úspory. Na spořáku můžete peníze kdykoliv vybrat a tak je ideálním místem pro finanční základnu. Dále pak můžete peníze zdarma posílat peníze kam budete potřebovat. Zhodnocení u spořících účtů není nějaké ohromujicí, ale lepší než nic. Aktuální srovnání spořících účtů je třeba na webu Skudlit.cz.

Termínované vklady

Další možností kam s penězi jsou klasické termínované vklady. Termínované vklady už nabízejí vyšší zhodnocení než spořícíc účty, ale zase je to výměnou za to, že peníze jsou vázané po určitou dobu a po tuto dobu není možné peníze vybrat. Tato doba bývá 1 rok, 2 roky či 3 roky. Čím delší vázací doba + čím vyšší částka, kterou budete spořit, tím vyšší bude roční úrok.

Stavební spoření

Pokud máte založené stavební spoření, tak se vyplatí spořit na něm. Dnes jsou taková pravidla, že když ročně naspoříte 20000 Kč, tak dostanete ročně od státu státní podporu ve výši 2000 Kč. Navíc jsou vklady úročené 2 procenty. Škoda jen vysokého poplatku za vedení stavebního spoření. Nové stavební spoření se většinou už nevyplatí zakládat, pouze využívat stará stavební spoření.

Investování

Nikdy by jsme neměly zapomínat také na to, že část peněz by se měla investovat. Investování vám může přinést větší zisky. A investování to není pouze investování do akcií, existuje spousta dalších investic. Alespoň část peněz by jste tedy měly dát na investice. Typy na jednotlivé investice najdete v článku Kam investovat peníze.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.