Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Kam uložit peníze

Napsal admin • Apr 18th, 2012 • Rubrika: Ostatní

Nevíte kam uložit peníze? My se vám pokusíme v dnešním článku poradit, kam můžete uložit svoje volné peníze (našetřené prostředky). Zaměříme se jak na spoření, tak také na investice a investování těchto peněz.

Jak zhodnocovat našetřené peníze ?

Spousta lidí v České republice stále dělá tu chybu, že drží svoje našetřené peníze doma v kredenci, nebo mají peníze na běžném bankovním účtě. Doma nemáte vůbec žádný úrok a na běžném bankovním účtě je roční úrok průměrně okolo 0,1 procenta. Pokud máte nějakou větší sumu, tak je určitě výhodné je přesunout někam jinam. Ať už se bude jednat o spoření či investice.

Jednotlivé možnosti pro spoření peněz

Pokud chcete mít jistotu, tak zvolíte spoření. Mezi základní prostředky pro spoření peněz patří bezesporu spořící účty. Spořící účty jsou dobré v tom, že můžete peníze ze spořícího účtu kdykoliv vybrat a přitom vám zůstává roční úrok okolo 2 procent. Aktuální srovnání spořících účtů najdete na webu spořící účty srovnání.

Mezi další možnosti pro spoření může patři termínovaný vklad. Tam už však budete mít peníze více vázané. Zavážete se na určitou dobu a po tuto dobu nemůžete peníze z termíňáku peníze vybrat.

Můžete využít i stavebního spoření, je třeba počítat s tím, že tam peníze budte muset mít minimálně 6 let. V současnosti je maximální státní podpora ve výši 2000 Kč za 1 rok. Vyplatí se tak ročně na stavební spoření poslat maximálně 20000 Kč.

Možnosti pro investování volných finančních prostředků

Pokud chcete svoje finanční prostředky opravdu zhodnotit a nechcete je pouze spořit, tak musíte svoje peníze chytře investovat. Investice vám mohou přinášet hodně zajímavé zhodnocení. Díky investicím se budete také mnohem lépe chránit před inflací. Možností do čeho investovat je opravdu mnoho. Doporučuji se ale neřídit se radami různých finačních poradců či investičních poradců, kteří chtějí pouze vydělat na provizích či poplatcích. V článku do čeho investovat můžete najít naše tipy na zajímavé investice v dnešní době. Můžete samozřejmě do komentářů přidat vaše tipy na v současné době zajímavé investice.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.