Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Nejlepší investice

Napsal admin • Mar 28th, 2012 • Rubrika: Investování

Vybraly jsme pro vás čtyři nejlepší investice, které si podrobněji popíšeme. Jedná se o investice, které vám mohou přinést zajímavé zhodnocení vašich finančních prostředků.

Investice do vlastního podnikání

Vůbec nejlepší investice je podle mě investice do vlastního podnikání. Zhodnocení samotné investice, pak máte jen ve svých rukou. A taková investice se my vždy líbí, protože jí ovlivňujete vlastními schopnostmi. Můžete také dosáhnout hodně zajímavého zhodnocení a to se vám pak budou zdát nějaké spořící účty či termínované vklady úplně směšné. Pokud ještě nepodnikáte, tak zauvažujte o tom, jestli by jste nechtěly začít podnikat. Podle mě si přes podnikání můžete nejlépe zhodnocovat své vlastní peníze.

Dividendové akcie

Dividendové akcie jsou akcie stabilních zavedených firem, které vyplácejí dividendu. Dividenda se většinou výplací většinou 1x ročně a vy tak máte určitý pasivní příjem. Je třeba vybírat takové dividendové tituly, které vám zajišťují, že dividenda bude vyplácena dlouhodobě. Dividendové akcie jsou ideální na dlouhé držení, třeba i do konce života a poté předání další generaci. I na Pražské burze najdete zajímavé dividendové akcie. Mezi zajímavé České dividendové akcie patří: ČEZ, Pegas Nonwovens, Philip Morris ČR či Fortuna.

Orná půda

Orná půda je v České republice hodně levná, oproti cenám orné půdy v jiných Evropských zemích. U nás koupíte hektar kvalitní orné půdy za cenu pod 90 000 Kč. Ceny v Evropské unii jsou násobně vyšší. Navíc orné půdy je omezené množsví a každým rokem jí ubývá. Stále více orné půdy je zastavováno a orná půda tak nevratně mizí. Tím se také zvyšuje cena orné půdy. Nákup orné půdy je také skvělou ochranou před inflací. Vlasní půda vám také v případě krizi může nabídnout obživu.

Garáže

Mezi nejlepší investice patří i investice do garáží. Koupíte levně garáž u paneláků a poté jí za měsíční poplatek pronajímáte. Ve městech je problém s parkovaním, ale také s krádežemi. Proto si někteří lidé raději pronajmou garáž a mají tak auto více v bezpečí. Garáž vám také díky pravidelnému měsíčnímu pronájmu můžete generovat pasivní příjmy.

Další tipy na nejlepší investice najdete v článku jak investovat peníze.Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.