Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Nejlepší spoření: Jak se naučit šetřit

Napsal admin • Mar 30th, 2013 • Rubrika: Spoření

Na samém začátku si řekneme jak se naučit šetřit. A pak si představíme jednotlivé možnosti pro co nejlepší spoření našich volných peněz. Vzhůru za šetřením!

Jak se naučit šetřit?

Naučit se šetřit nemusí být až tak složité. Hlavní je odnaučit se kupovat věci, které nepotřebujeme. Při šetření také pomáhá, když si přesně vedete za co jste peníze utratily. Po čase si uvědomíte, že za některé věci utrácíte opravdu zbytečně. Když si to budete evidovat, tak pak šetření je o hodně snadnější. Můžete také zkusit zavést obálkovou metodu jako naše babičky. V každé obálce budou peníze na různé výdaje a takto můžete peníze lépe řídit. Pojďme si říci, jaké jsou dnes nejlepší možnosti pro nejlepší spoření.

Spořící účty

Základnou pro spoření by měl být spořící účet. Spořící účet je dobrý v tom, že peníze můžete kdykoliv zdarma převést na jiné výhodné finanční produkty. Právě proto se volí spořící účet, jako taková základní pro spoření peněz. Založení spořícího účtu je dnes možné i přes internet. Aktuální přehled nejlepších spořících účtů najdete třeba na webu www.Skudlit.cz.

Termínované vklady

U termínovaných vkladů už se zavazujete, že nebudete peníze po určitou dobu z termínovaného vkladu vůbec vybírat. Většinou jste zavázaní na 1 rok, 2 roky, 3 roky. Obecně jde říci, že čím větší úvazek tím je také větší roční úrok. Výměnou za to, že nebudete mít peníze ihned k dispozici.

Další možnosti pro nejlepší spoření

Mezi dobré prostředky pro bezpečné spoření patří také klasické stavební spoření. A to hlavně díky státní podpoře, která dělá 2 tisíce ročně, když se na stavebko ročně pošlete částku 20 000 Kč. Když už spoříte delší dobu, tak stačí pro maximální podporu posílat stále méně peněz. Díky úrokům.

V případě, že by vás zajímaly i investice peněz. Tak doporučuji se podívat na článek na tomto webu s názvem Do čeho investovat.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.