Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Potřebuji peníze

Napsal sarka • Jun 2nd, 2014 • Rubrika: Ostatní

Potřebu peněz cítíme jistě všichni. V čem se však lišíme, je to, v souvislosti s jakou situací tuto potřebu řešíme. Je rozdíl, pokud máme postačující příjmy, které pokrývají veškeré naše výdaje, a více peněz potřebujeme například proto, že si chceme koupit nové auto, nebo máme příjmy, které nám sotva postačují na nezbytné výdaje, jako jsou potraviny a náklady na bydlení.

Kde sehnat peníze?

Jestliže se nacházíte v situaci, kdy potřebujete rychle řešit potřebu větší částky peněz, pak zkuste začít nejprve u své rodiny. Jistě, pro řadu lidí to může být hodně nepříjemné. Ale v rámci rodiny se přeci jenom můžete lépe dohodnout na individuálním způsobu splácení a době splácení, popřípadě jednorázovém vyrovnání. Nicméně pamatujte na to, že ač se jedná o rodinu, je důležité dodržovat smluvená pravidla.

Další možností je zajít do své banky a zažádat o zřízení kontokorentu k vašemu běžnému účtu. Je-li vše v pořádku, pak kontokorentní úvěr můžete čerpat takřka ihned. Mimo kontokorentního úvěru se nabízejí jako způsob řešení akutní potřeby dodatečných finančních prostředků kreditní karty. Vyřízení veškeré administrativy však zabere více času.

U kontokorentů a kreditních karet si pamatujte, že jsou vhodné pouze v tom případě, kdy můžete půjčený obnos vrátit v krátké době. V případě, že kontokorent či kreditní kartu čerpáte dlouhodobě, náklady s nimi spjaté jsou poměrně vysoké.

Pokud víte, že nebudete moci celou částku vrátit na jednou, pak jsou vhodnější půjčky, nebo spotřebitelské úvěry. I s nimi se samozřejmě pojí náklady, ale poplatková struktura je mnohem přehlednější. Víte, kolik přeplatíte. Hlavně, jakmile úvěrový rámec vyčerpáte, pak už jen splácíte. Ve chvíli, kdy odešlete poslední splátku, je konec. U kontokorentních úvěrů a kreditních karet hrozí to, že, i když je doplatíte, znovu je vyčerpáte. A tak pořád dokola.

Určitě se snažte vyhnout různým pochybným nabídkám na internetu, v tisku, na letácích a jinde. Pokud už se rozhodnete řešit svou situaci formou vytvoření závazku, tedy půjčení si peněz, pak se snažte dohledat si co nejvíce informací o půjčce samotné a samozřejmě o subjektu, který by vám tuto půjčku měl poskytnout.

Jak z toho ven?

Do finančních obtíží se může dostat každý, ať už kvůli své nezodpovědnosti, nevědomosti, či z důvodů, které sám nemohl ovlivnit (např. dlouhodobá nemoc). Pokud skutečně potřebujete rychle sehnat peníze a není žádná možnost, jak tuto potřebu oddálit, pak se nabízí řešení výše popsaná.

Současně byste však měli přemýšlet o tom, jak řešit tuto situaci z dlouhodobého hlediska. Cestou je navýšení vašich příjmů. Možností jsou různé formy přivýdělků, nebo změna současného zaměstnání. Pomoci dosáhnout na vyšší příjmy vám může také vyšší kvalifikace. Proto volné chvíle věnujte svému dalšímu vzdělávání a učení se.

Abyste předešli situacím, kdy byste byli nuceni rychle řešit nedostatek peněz, tvořte si finanční rezervu, spořte. Výše jakési pohotovostní rezervy by měla odpovídat minimálně třem měsíčním platům.Štítky: , , ,

sarka je
Email na autora | Všechny články od sarka

Comments are closed.