Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Úspory: tvorba finanční rezervy

Napsal admin • Aug 22nd, 2012 • Rubrika: Spoření

Každý by měl mít alespoň nějaké úspory. V článku si řekneme jak si můžete vytvořit dostatečnou finanční rezervu. A jaké prostředky jsou vhodné pro tvorbu finančních rezerv.

Proč si tvořit rezervy

Člověk když se mu daří, tak nikdy nemyslí na to, že se mu jednou může přestat dařit. Po zimě musí vždy přijít také léto. Měly by jste si tedy dělat určité rezervy, které nám pak skvěle poslouží v případě horších časů. Hodně lidí říká, že nemají na to, aby si tvořily rezervy. To však u hodně lidí nebývá pravda, pouze svoje peníze utrácejí za blbosti a pak se diví, že jim peníze chybějí.

Tvorba pravidelných úspor

Úspory by jsme si měly vytvářet pravidelně. Ideální je třeba si stanovit nějaké procento z našich měsíčních příjmů, které budeme odvádět na úspory. Můžete to být mezi 3 procenty až 10 procenty. Podle mě by bylo chybou si tvořit zase zbytečně moc velké finanční rezervy. Pak je ideální nastavit si na svém bankovním účtu trvalý příkaz a peníze si poslat třeba na nějaký ten spořící účet.

Peníze je dobré investovat

Zbylé peníze je dobré investovat (tím nemyslím gamling na burze), aby vám mohly přinést nějaké zajímavé finanční zhodnocení. Stačí mít oči otevřené a vždy vás napadne do čeho by mohlo být v dnešní době výhodné investovat. Tipy na investice jsme vám již dávaly v předchozím článku do čeho investovat.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.