Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Výhodné spoření druhy: jak a kde nejlépe spořit

Napsal admin • Mar 16th, 2013 • Rubrika: Spoření

Nechcete peníze investovat a a chcete pouze bezpečně spořit, tak právě pro vás je dnešní článek. Zaměříme se na jednotlivé možnosti na výhodné spoření. Řekneme si jak a kde nejlépe spořit. Představíme si jednotlivé prostředky na spoření.

Spoření – pro bezpečné zhodnocování volných peněz

Pokud lidí nechtějí investovat, tak mohou svoje peníze alespoň spořit. Spoření je bezpečné a pomůže vám alespoň trošku vám zhodnocovat vámi vydělané peníze. Spoření je ideální zejména pro lidi, kteří mají rádi jistotu a nesnáší představu, že by o své peníze mohly přijít. Níže si vyjmenujeme jednotlivé možnosti jak můžete nejlépe spořit.

Spořící účet

Úplně základním prostředkem pro spoření je podle mě určitě spořící účet. Spořící účet bych bral jako takovou základnu pro peníze, které budete chtít spořit. Ideální je spořit každý měsíc, takže si rovnou na běžném účtu nastavit trvalý příkaz, aby se každý měsíc na spoření (tedy na spořící účet) odeslala určitá částka. Spořící účty jsou bezpečné a umožnují vám peníze zdarma kdykoliv vybrat. Přehled spořících účtů a jejich úroků najdete na webu Skudlit.cz.

Termínované vklady

Když už máme vytvořenou základnu na spoření v podobě spořícího účtu, tak se můžeme dívat také na další možnosti na výhodné spoření. Kde můžeme tedy dále spořit? Dobrou možností jsou termínované vklady a účty. Tam to funguje tak, že se zavážete na určité oddobí (třeba 1 rok, 2 roky či 3 roky), po tuto dobu nemůžete peníze vybrat. Odměnou za tuto vázací dobu dostanete vyšší roční úrok. Obecně jde říci, že čím delší vázací doba, tím větší bude úrok u termínovaného vkladu. Ale nevolil bych termínovaný vklad na déle než 2 roky.

Stavební spoření

I přes určité změny, které na stavebním spoření proběhly, je stavební spoření stále dobrým prostředkem na výhodné spoření a to zvláště díky státní podpoře. Státní podpora je teď v maximální roční výši 2000 Kč. Této státní podpory dosáhnete, když si ročně na stavebko pošlete 20000 Kč (u starých smluv už pak stačí od něco méně, protože tam máte úroky). Nemá smysl na stavebko ročně posílat více než těch 20 tisíc. Pak už to prostě není výhodné.

Nakupování dividendových akcií

Na závěr tady mám méně obvyklý typ na spoření. Dividendové akcie jsou akcie velkých firem, které pravidelně vyplácejí dividendu. Vždy je ale třeba počítat s tím, že dividendu mohou předstat vyplácet. Ale většinou jí vyplácejí dlouhodobě. Z těchto dividendových akcií je každý rok vyplácena dividenda a může vám to tak přinést docela zajímavé zhodnocní. A je to docela bezpečné a nedá se to srovnávat s nakupováním akcií, které se kupují kvůli zvýšení hodnoty akcie.Štítky: , , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.