Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Zhodnocení peněz: jak zhodnotit peníze?

Napsal admin • Jun 21st, 2012 • Rubrika: Spoření

Každý kdo má nějaké volné peníze by měl přemýšlet o tom jak efektivně zhodnotit tyto své volné peníze. V článku si řekneme jaké máte možnosti, pokud chcete začít zhodnocovat své peníze.

Zhodnocujete své peníze

Hodně lidí dělá tu chybu, že nechtají svoje úspory ležet doma ve strošku, nebo mají peníze na běžném bankovním účtu u banky, kde bývá většinou téměř nulový roční úrok. Obvykle je tam úrok 0,1 procenta ročně. Pokud máte nějaké našetřené úspory, tak by jste určitě měly začít přemýšlet o tom, jak efektivně začít zhodnocovat své peníze.

Spoření peněz

Prvně si řekneme jaké máte možnosti pokud chcete využít pouze spoření. Spoření je většinou zcela bez rizika, ale zase vám to přináší často malý roční výnos. Základní možností pro spoření peněz je určitý spořící účet. Peníze můžete kdykoliv vybrat a ještě dostáváte úrok okolo 2 procent ročně (podívejte se na aktuální spořící účty srovnání). Spořit můžete také na termínovaných vkladech nebo na klasickém stavebním spoření.

Investice peněz

Pokud chcete peníze zhodnocovat takovým způsobem, aby byl roční výnos opravdu zajímavý, tak musíte svoje peníze investovat. Dle mého názoru je nejlepší investice do vlastního podnikání nebo do vlastní firmy. To už ale není typická investice. Zajímavé mě také přijdou dividendové akcie, investice do garáží či nákup kvalitní orné půdy. Další tipy na investice najdete v samostném článku jak investovat peníze?.

Používejte vlastní hlavu

Je dobré ihned zapomenou na rady různých poradců, kteří často vystupují v televize. Jaké nevýhodné vidím hlavně investiční životní pojištění a důchodové pojištění. Vždy by jste měly při zhodnocování peněz používat vlastní hlavu a nenechat si radit od různých “mediálních odborníků”. Často doporučují co je výhodné pro banky, pojištovny či investiční společnosti. Ale samotný klient na tom často hodně finančně tratí.Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.