Zhodnocení financí a finanční investice

jak zhodnocovat volné peníze

Zlaté mince prodej: 4 tipy, jak postupovat

Napsal admin • Jan 6th, 2015 • Rubrika: Reklamní články

Máte doma zlaté mince či zlaté slitky a myslíte si, že právě nyní nastal ten nejvhodnější čas pro jejich prodej? Pak vám přinášíme tipy, jak postupovat tak, abyste jej uskutečnili rychle a pohodlně.

1. Zjistěte si aktuální cenu zlata

Před tím, než se rozhodnete investiční zlato ve formě mincí prodat, je dobré se zamyslet nad tím, zda je skutečně ten správný okamžik. V první řadě si zjistěte aktuální prodejní cenu zlata. Pakliže je vyšší nežli v době, kdy jste zlato pořizovali, prodeji nic nebrání.

2. Najděte si dobrých obchod, který nabízí výkup zlata

Důležitým okamžikem je zvážení toho, kde a komu investiční zlaté mince prodáte. Stejně jako v případě nákupu lze i prodej uskutečnit firem, které provozují e-shopy. Výkupy ovšem probíhá většinou na základě osobní schůzky, kterou si s provozovatel obchodu sjednáte. Přesně takto to funguje u společnosti Golden Invest.

Osobní schůzka je totiž nezbytná k tomu, aby došlo ke kontrole kvality vykupovaného zlata. Je-li vše v pořádku, nic už nebrání samotnému prodeji. Bude zjištěna výkupní cena, sepíše se příslušný protokol o předání zboží a následně dojde k jeho předání. Firma vám pak zašle peníze na bankovní účet.

3. Mějte u sebe dokumenty o nákupu

Před tím, než se vydáte na osobní schůzku uskutečnit samotný prodej zlatých mincí, je dobré doma najít doklady, které potvrzují, že jste produkt řádně pořídili. Může jít o fakturu, kupní smlouvu či další dokumenty, případně certifikáty.

Zlaté mince

Zlaté mince

4. Vezměte si doklady

Při prodeji investičního zlata určitě budete potřebovat Občanský průkaz, případně pas jako doklad totožnosti. Platí zde také zásada, že prodej zlatých mincí je umožněn jen osobám starším 18 let, musíte tedy být plnoletí.

Mějte na paměti, že zlato je dobrou investicí, proto se jej nezbavujte zbytečně. V jednom z minulých článků jsme psali, jak je dobrá investice do stříbra. O zlatu to platí dvojnásob. Už jen kvůli ochraně vašich peněz doporučoval uvážit další investici. K nákupu investičního zlata můžete opět využít e-shop golden-invest.cz. Na něm najdete zlaté slitky a mince mnoha forem a v různých cenových kategoriích. Samotný nákup přitom provedete velmi jednoduše online, bez nutnosti osobní schůzky.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.